ENGLISH
Divadlo Bohemia je soubor Česko - Slovenských nadšenců,kteří se soustředí především na šíření české kultury v Chicagu,prostřednictvím představení a akcí pro děti a dospělé,v rodném jazyce.

Naši snahou je tvořit podle českých autorů.Snažíme se přizpůsobovat potřebám našich divaků.Chceme potěšit nejen dospělé,ale i děti.Naše kultura má totiž nesmírně dlouhou a bohatou historii.Takže máme z čeho čerpat,a máme možnost potěšit naši komunitu nejen právě různými akcemi divadelními,ale i jinými aktivitami.

Jsme hrdi na to,že se nám podařilo stmelit takovou skupinu lidí,kterým zaleží na tom,aby přetrvávala stále možnost slyšet český a i slovenský jazyk ,a rádi bychom pokračovali v této tradici.Už nemusíte letět tisíce kilometrů,aby jste mohli navstívit české divadlo.

Našim cílem je také stále objevovat nové talenty.Pravdou je,že ne v každém dřímá divadelní duch.Ale spousta z nás umí jiné věci,kterými dokáží přispět k celkovému úspěchu divadla,a pomoci tak třeba s tvorbou kostýmů,dekorací,s výrobou kulis,s propagací,světelnou a zvukovou technikou,a dalšími věcmi,které se za každým divadelním představením skrývají.

Snažíme se také poslouchat,jaké jsou potřeby a přaní našich krajanů v Chicagu a okolí.Vzhledem k tomu,že pribývá hodně dětí,přizpůsobujeme výběr programu i pro ně.Třeba Dětské dny a Vánoce s divadlem Bohemia,jsou vždy očekávanou akcí.A myslíme si,že už i úspěšnou tradicí.

Jsme velmi rádi,že můžeme obohatit naši českou a slovenskou komunitu v Chicagu o krásné hry,muzikály,pohádky,akce pro děti,a že je nám umožněno takto pracovat,a být obklopeni nadšenci,kteří tak činí naprosto dobrovolně a s láskou k divadlu,a lidem.

                                                 
At žije ochotnické divadlo !